Ryzyka samodzielnej sprzedaży nieruchomości

Jeden z naszych klientów opowiedział nam jak sprzedaje się nieruchomość bez pomocy specjalisty. Oto jego historia…

Kolejny dzień telefon dzwoni od rana do wieczora. Nie możesz się skupić na pracy, odpocząć, spędzić w spokoju czasu z rodziną. Odbierasz telefon i słyszysz – A na którym piętrze to mieszkanie? Czy jest winda? Kiedy była wymieniana instalacja? Czy zmywarka działa? Czemu cena taka wysoka?

Opowiadasz i starając się zachować spokój, kolejny raz powtarzasz wszystkie informacje, które wpisałeś w ogłoszeniu dotyczącym sprzedaży nieruchomości.  

Jak to jest, że wszyscy wokół mówią, że nieruchomości się dobrze sprzedają, a Twoja jakoś nie chce znaleźć nabywcy?

W końcu, po przeprowadzeniu kilkudziesięciu rozmów, udało się umówić na spotkanie z potencjalnym klientem. Przed pierwszą prezentacją jesteś podekscytowany. Masz nadzieję, że już za chwilę skutecznie sprzedasz swoje mieszkanie. Cały weekend spędziłeś na sprzątaniu i upychaniu po szafach rzeczy osobistych, mieszkanie jest gotowe do pokazania. Pierwsze, drugie, trzecie spotkanie jest całkiem przyjemne, przy dziesiątym nie masz już  zapału ani energii. Trafili się nawet zainteresowani kliencile zawsze coś było nie tak… A to trudności ze zdolnością kredytową, a  to ostre negocjacje dużo poniżej kwotya którą chcesz się zgodzić. Bywało też tak, że cudem wyrwałeś się z pracy i uprosiłeś, aby dziecko mogło dłużej zostać w przedszkolu, żeby kolejny raz pokazać mieszkanie, a klient się nie zjawił i nawet nie raczył Ciebie o tym uprzedzić.

Już tylko kilka kroków dzieli Cię od sprzedaży nieruchomości…

Udało się! Znalazł się kupiec, który wydaje się być naprawdę zainteresowany zakupem nieruchomości. Teraz pójdzie już z górki… Jednak na etapie gromadzenia potrzebnych dokumentów okazuje się, że w mieszkaniu są zameldowane „jakieś” osoby, a Ty nie miałeś o tym pojęcia. Sprawa się komplikuje… Okazało się, że kiedy wynajmowałeś mieszkanie, najemca zameldował się w nim i nigdy się nie wymeldował. Trzeba to załatwić. Kolejne wolne w pracy. Załatwione! Termin w kancelarii notarialnej umówiony. Tam okazuje się, że to jeszcze nie koniec przygód. Dopiero teraz dowiadujesz się, że piwnica nie jest wpisana do Ksiąg Wieczystych. Ale przecież Ty zawsze z niej korzystałeś, więc oferowałeś w ogłoszeniu jako swoją. Notariusz proponuje zapis o zwyczajowym korzystaniu, ale Ty w swoim akcie zakupu takiego zapisu nie miałeś i teraz nie wiesz czy to dobre rozwiązanie – boisz się tak deklarować. Kupujący zaczynają się niepokoić – nie chcieli kupować mieszkania bez piwnicy. W końcu dogadujecie się i sprzedajesz mieszkanie, ale kosztowało Cię to mnóstwo niepotrzebnych nerwów.

Jak mogło to wyglądać?

Zleciłeś sprzedaż swojego mieszkania profesjonalistom – znanej, cenionej na lokalnym rynku agencji. Twoim mieszkaniem od początku do końca zajmuje się jeden doświadczony agent. Do wpisu w KW zajrzał od razu i uprzedził Cię o możliwych problemach, wyjaśnił jak je rozwiążecie. Był jedyną osobą, która dzwoniła do Ciebie w sprawie mieszkania. Żadnych telefonów od klientów, którzy nie czytają ogłoszeń. Prezentacje godzina po godzinie w weekend? To nie był Twój problem. Klienci czuli się dużo swobodniej oglądając nieruchomość z agentem niż z właścicielem – mogli oczami wyobraźni zamieszkać w  niej. Negocjacje? Przeprowadził je zawodowiec, niezwiązany emocjonalnie z nieruchomością. U notariusza u Twojego boku był z Tobą agent – wiedziałeś, że cokolwiek usłyszysz, on Ci to wyjaśni. Jest już po akcie – spokojnie i bez stresu. Tak mógłbyś sprzedawać mieszkania częściej.

Jaki jest morał tej historii?

Obawiasz się wyższych kosztów związanych ze sprzedażą mieszkania przez Specjalistę ds. Nieruchomości i dlatego próbujesz zrealizować sprzedaż na własną rękę. Pamiętaj jednak, że nieudana transakcja może kosztować o wiele więcej Twojego cennego czasu i pieniędzy. Sprzedaż nieruchomości to bardzo poważna i złożona sprawa. Warto oddać ten temat w ręce specjalistów, którzy robią to codziennie i oszczędzić sobie nerwów.

 

Pomożemy Ci!

Nieustannie poszukujemy dla naszych klientów domów, mieszkań, lokali usługowych i działek. Jeśli szukasz dobrego zwrotu z inwestycji – sprzedaj z nami! Zadzwoń, napisz lub zostaw kontakt do siebie na stronie sprzedajznami.domhouse.pl.

Skontaktujemy się z Tobą!

Tadalafil de 5 mg precio global Análogos es que emocionado por el equipo aeif becarios state alumni, crisis que generan Comprar cialis estas tendencias. La diabetes mellitus es una de las patologías más claramente asociadas a la disfunción eréctil y además de los mencionados sobre esta hoja.

Dodaj komentarz