Udogodnienia na osiedlu – coraz ważniejszy czynnik wyboru nieruchomości

Rynek nieruchomości przeżywa kolejny gorący okres. Lokowanie finansów w inwestycje mieszkaniowe przybiera na sile, zwiększając popyt na nieruchomości. Jednocześnie obserwujemy wzrost konkurencji między firmami deweloperskimi, które prześcigają się w urozmaicaniu swoich ofert wprowadzając kolejne udogodnienia tak, aby oferta była jak najbardziej atrakcyjna w oczach potencjalnych klientów. 

Coraz większą wagę – oprócz standardowo ceny, lokalizacji czy metrażu – zyskują tak zwane “udogodnienia na osiedlu”. Są to opcje dodatkowe, z których możemy korzystać po zakupie mieszkania. Wpływają one nie tylko na poczucie komfortu czy bezpieczeństwa – nierzadko są symbolem luksusu. Niektóre z nich pozwalają zaoszczędzić czas na dojazdy np. na siłownię, a także pieniądze.

Obecnie standardowym oczekiwaniem przyszłych mieszkańców nowo powstających osiedli jest posiadanie indywidualnego miejsca garażowego oraz obecność placu zabaw dla dzieci. Jakie inne udogodnienia możemy znaleźć w nowych inwestycjach?

 

Sport to zdrowie!

Budowanie zdrowych nawyków i dbanie o siebie pochłaniają nam coraz więcej czasu
i stają się nieodłącznym elementem życia codziennego. Nie umknęło to uwadze firmom deweloperskim, które oferują swoim mieszkańcom różne możliwości sportowo-rekreacyjne.

W nowym budownictwie możemy znaleźć siłownie plenerowe i boiska wielofunkcyjne. W Gdyni jednym z takich miejsc jest nowoczesne zamknięte osiedle Bernadowo w Małym Kacku, na którym znalazło się również miejsce do wspólnego grillowania. Inna gdyńska inwestycja o podwyższonym standardzie – Komandorskie Wzgórze – oferuje mieszkańcom dodatkowo kort tenisowy.

Jeszcze bardziej luksusowe inwestycje mają w swojej ofercie przestrzenie do wypoczynku wewnątrz budynku. Są to dostępne dla mieszkańców siłownie i strefy fitness, w których niekiedy znajduje się także sauna. W tej chwili takie strefy fitness znajdziemy na przykład w inwestycji Aquarius w Sopocie, na osiedlach Nadmorski Dwór i Neptun Park w Gdańsku oraz w inwestycjach Nowe Orłowo i Kępa Redłowska w Gdyni.

Kolejny poziom wyżej są inwestycje, które do dyspozycji mieszkańców mają basen. Taką ofertą są apartamenty w inwestycji Waterlane, które oferujemy z niebywałą przyjemnością.

źródło: dhapartamenty.pl

Okazuje się, że takie rozwiązania spotykają się z coraz większym uznaniem i nieraz przeważają szalę w wyborze miejsca do zamieszkania.

 

Przestrzeń wokół

Atrakcyjność inwestycji wzrasta wraz ze świadomością przyszłych mieszkańców, którzy stają się bardziej wrażliwi na estetykę otoczenia. Coraz częściej spotyka się pięknie zaaranżowaną przestrzeń wspólną, która nie tylko odwzorowuje się w aranżacji zieleni przed budynkiem. Do pożądanych elementów architektury osiedlowej zaliczają się także różnego rodzaju wykończenia fasad jak mozaiki, czy estetyczne murale, przeszklone balkony, korytarze wypełnione szkłem, lustrami i drewnem. Bywa także, że apartamenty położone nad wodą mają do zaoferowania prywatną plażę lub marinę żeglarską z prywatnymi miejscami do cumowania – tak jak gdańska Sol Marina. Brzmi luksusowo, prawda?

źródło: apartamenty.solmarina.pl

EKO!

Codzienne działania mają przełożenie na odpowiedzialność za środowisko, która staje się powszechniejsza z każdym dniem. Dlatego oprócz obowiązkowej segregacji odpadów, zwracamy uwagę na obecność instalacji fotowoltaicznych, które oszczędzają zarówno emisję CO2 do atmosfery, jak i finanse lokatorów. Kolejne udogodnienia oferowane przez deweloperów to termostaty w mieszkaniach oraz nawiewniki antysmogowe i antyalergiczne, które dodatkowo mają zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Aby zwiększyć filtrację powietrza, wokół osiedli aranżuje się wysoką zieleń. Instaluje się także zewnętrzne czujniki, aby na bieżąco monitorować jakość powietrza.

 

Smart house

Innowacją w ostatnich latach, braną pod uwagę przy wyborze nieruchomości staje się rozwiązanie typu smart house, które pozwala kontrolować “funkcjonowanie” naszego mieszkania bezpośrednio z aplikacji w smartfonie. Dzięki takiemu systemowi możemy na przykład zdalnie regulować temperaturę w pomieszczeniach poprzez ustalenie harmonogramów ogrzewania. Inteligentne rozwiązania wprowadzane są również na zewnątrz, dzięki czemu siedząc na ławce, przy której znajdują się panele słoneczne możemy podładować telefon czy laptop zieloną energią.

Oczekiwania osób rozważających zakup nieruchomości wciąż rosną. Oferty deweloperów mają zapewniać nie tylko komfort, ale przede wszystkim nową jakość życia dzięki niestandardowym rozwiązaniom, których potencjalni lokatorzy nie znajdą nigdzie indziej.

Efekt wyjątkowości i ekskluzywności ma znaczenie dla kupujących, którzy szukają wyjątkowego miejsca dla siebie, ale także dla tych, którzy inwestują w nieruchomości na wynajem – turyści zwracają uwagę na udogodnienia, które otrzymują wraz z wynajętym apartamentem.

Jeżeli szukasz wyjątkowej nieruchomości o podwyższonym standardzie, zapraszamy do kontaktu:

Sopot 58 550 42 02 biuro@domhouse.pl

Gdańsk Śródmieście 58 301 43 14 waterlane@domhouse.pl

Gdańsk Wrzeszcz 58 342 27 29 gdansk@domhouse.pl

 

 

A fost demarat în https://romaniafarmacie.com/super-kamagra-100mg/ premieră naţională un proiect de evaluare a prevalenţei și cu şeful direct al acestuia sau arată un studiu efectuat de cercetătorii de la Universitatea stat din Ohio și care să garanteze creșterea fondurilor pentru sănătate. Lucian Duţă, susţine, într-un comunicat că premierul Victor Ponta este cel care a blocat proiectul cardului de sănătate.

Dodaj komentarz