Porozmawiajmy o dobrych inwestycjach! / targi mieszkaniowe, 2-3 września 2017

Czym powinny kierować się osoby zdecydowane na inwestycję w mieszkanie na wynajem? Kiedy jest ona najkorzystniejsza i najbezpieczniejsza? Czy wynajmować na długo, czy na krótko? Jakie są oczekiwania najemców? Czy ma sens posiłkowanie się kredytem? Za nami udział w dyskusji podczas trzeciej edycji targów mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbyły się w dniach 2-3 września w hali Gdynia Arena.


„Inwestowanie w mieszkania na wynajem – w jakie, gdzie i za ile?” – tego tematu dotyczyła dyskusja na scenie głównej Gdynia Areny, która zgromadziła liczne grono zwabionych rentownością wynajmu mieszkania – obecnie 3-4 razy wyższą niż oprocentowanie bankowej lokaty. Przewidziana na dwie – debata przeciągnęła się do trzech godzin. W gronie panelistów reprezentowała nas Maria Kreft, Kierownik ds. Wynajmu Apartamentów.


Coraz więcej Polaków najmuje mieszkania, m.in. z powodu niechęci do zadłużania się na 20-30 lat oraz niedostępności kredytów dla osób nie posiadających wysokiego wkładu własnego. Według Eurostatu, jeszcze w 2009 r. w naszym kraju było tylko 839 tys. najemców, którzy płacili rynkowy czynsz. Obecnie jest ich ponad dwukrotnie więcej. W tej sytuacji inwestowanie w mieszkania na wynajem zaczęło zyskiwać na popularności. Niektórzy deweloperzy twierdzą nawet, że 30-40 proc. ich klientów to inwestorzy. W gronie ekspertów i gości z branży nieruchomości rozmawialiśmy o szansach i zyskach, jakie aktualnie daje posiadanie nieruchomości na wynajem, ale także o ryzykach, których warto być świadomym podejmując tę decyzję.